Navigácia

 • Jarné prázdniny

  V čase od 26.02.2018 do 2.03.2018 máme jarné prázdniny.

  Prajeme vám ich príjemné prežitie.

  Vyučovanie po prázdninách sa začína v pondelok 5.03.2018.

   

 • Chrípkové prázdniny - oznam

  Z dôvodu vysokého výskytu chrípkových ochorení a na základe odporúčania RÚVZ prerušujeme výchovno-vzdelávací proces na škole v čase od 21.02.2018 do 23.02.2018.

  Vyučovanie začne v pondelok 5.03.2018 po jarných prázdninách.

 • Karneval

  Karneval sa uskutoční v náhradnom termíne, ktorý bude včas oznámený.

 • Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku

  V období vrcholiaceho snaženia sa všetkých žiakov o čo najlepšie polročné vysvedčenie reprezentovali našu základnú školu v okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku štyri žiačky. Súťaž sa v aj tomto školskom roku konala v priestoroch Základnej školy na Severnej ulici v Moldave nad Bodvou, a to dňa 18. 1. 2018.

  Naše dievčatá ako tradične potvrdili svoje výborné jazykové zručnosti v písomnej aj ústnej časti súťaže. V porovnaní so súťažiacimi iných škôl okresu vynikali svoju širokou slovnou zásobou, gramatickými vedomosťami a pohotovosťou pri opise obrázkových príbehov i v komunikácii. Obhájili svoje dlhoročné dominantné postavenie medzi súťažiacimi z okresu Košice – okolie a bez väčších ťažkostí sa umiestnili na prvých miestach.

  Kategória 1A (5., 6. a 7. ročník):

  1. miesto: Johanna Sophie Pöhm, V.D           vyučujúca: Mgr. Jarmila Lukasová
  2. miesto: Emília Zvirinská, V.D                       vyučujúca: Mgr. Jarmila Lukasová

  Kategória 1B (8. a 9. ročník):

  1. miesto: Veronika Dolinská, IX.D                 vyučujúca: Mgr. Silvia Sabolová
  2. miesto: Ulrike Timko, IX.D                           vyučujúca: Mgr. Silvia Sabolová

   Všetky štyri žiačky postupujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční dňa 13. 2. 2018                                           v Košiciach. Dúfame, že v ňom budú opäť úspešne  prezentovať svoje vedomosti a zručnosti, ktoré rozvíja intenzívne vyučovanie nemeckého jazyka v našej škole.

 • Nový rok 2018

  Do nového roka vám prajeme veľa pracovných a osobných úspechov.

 • Futbalový turnaj

  8 družstiev sa prihlásilo na futbalový turnaj, ktorý sa odohral 22.12. 2017 v telocvični. Chlapci a dievčatá súťažili v dvoch kategóriách – mladší a starší žiaci/žiačky. Každé družstvo odohralo 3 zápasy, v ktorých sa snažili za 15 min. streliť súperovi viac gólov.

  Vyhodnotenie: mladší žiaci – 1. miesto: FC Párky (Šimon Ballash, Roman Antl, Daniel Kaleta, Daniel Brӧsztl, Gregor Leško, William Lang, Marko Schürger), 2. miesto: Last second (Marco Tóth, Boris Rabinčák, Ladislav Majer, Marko Fabian, Ján Pukleja, Dominik Mikula), 3. miesto: Večný život (Erik Horváth, Daniel Dzurik, Kristián Kariško, Ján Horváth, Denis Lévay, Ivan Pyšný).  Starší žiaci – 1. miesto: Fast boys (Zdeno Klempár, Samuel Kraus, Fero Rakacký, Fero Hovanec, Marek Eiben, René Horváth), 2. miesto: Take me out (Pavol Bugyi, Róbert Horváth, Patrik Horváth, Kevin Rigó, Patrik Polák, Mário Polák, Boris Polák), 3. miesto: ČS Košice (Renátus Klempár, Ladislav Rigó, Tomáš Polák, Manuel Dudy, Roman Horváth, Erik Klempár).  

  (fotoalbum)

 • Návšteva DOS

  Vianoce sú obdobím, keď si uvedomujeme silu priateľstva, lásky, úcty a obetavosti. Vianočný čas má svoje neopísateľné čaro pre každého, kto sa nepozerá iba očami, ale i srdcom a je príležitosťou zastaviť sa a pozrieť sa do hĺbky svojej duše. Aj my sme potešili babičky a deduškov v tento predvianočný čas.

 • Školské kolo pytagoriády

  V dňoch 13.-14.12.2017 sa konalo školské kolo pytagoriády. Na našej škole sa do riešenia úloh pytagoriády zapojili 4 žiaci z prvého stupňa a 18 žiakov z druhého stupňa. Žiaci riešili logicky náročné a zaujímavé úlohy z matematiky. Úspešnými  riešiteľmi sú: Lukáš Oravec a Emanuel Meister zo 4.ročníka, Šimon Rychnavský zo 6.ročníka, Alžbeta Grigová a Paula Horváthová zo 7. ročníka, Johana Galambová a  Adelheid Meisterová z 8.ročníka. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov na okresnom kole.

  (fotoalbum)

 • Ďakovný list

 • Maják

  Ešte  pred  Vianocami  sme my, žiaci  7.D,  navštívili  špecializované  zariadenie  rodinného  typu  pre hlucho-slepých  a viacnásobne  postihnutých – Maják.  Poslaním  tohto  zariadenia  je  byť rodinou a predĺženou  pravou  rukou  pre „Majákovcov“ (obyvateľov zariadenia). Už  po milom privítaní   sa naše pôvodné obavy z pre nás nezvyčajného prostredia úplne vytratili.  Vychovávateľka  Janka nás ponúkla čajom a chutným koláčom vlastnej výroby. Nasledovala prehliadka zariadenia s pani riaditeľkou a postupne sme sa zoznámili  s obyvateľmi  a personálom  Majáku..  Nevšedná výzdoba izieb, pestré farby na stenách, vlastné umelecké diela, milí ľudia, to všetko naše dojmy ešte viac umocňovalo.  Na vlastnej koži sme si vyskúšali, aké to je byť na chvíľu  hendikepovaným a so zavretými očami maľovať, samozrejme pod dohľadom uja Helmuta, ktorý celé toto stretnutie spolu s pani učiteľkami zinscenoval.  Myslím, že každý si aspoň na chvíľu uvedomil, o koľko jednoduchšie to v živote máme. Pochopili sme,  aký cenný dar je život každého človeka, ale predovšetkým pokora a ľudskosť, s ktorou sme sa v Majáku stretli takmer na každom kroku.

   Ďakujeme za obohacujúcu skúsenosť a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.             žiaci    7. D

  (fotoalbum)

 • Vianočná kvapka, výpredaj, diskotéka, vystúpenie šašov

  V tento neobyčajný deň má meniny Lucia.  Hovorí sa,  že má magickú moc.  A asi to naozaj platí. Všetky pozitívne sily sa spojili a zariadili,  že sa všetky podujatia uskutočnili práve v tento deň. Ráno ako každé iné,  a predsa niečím výnimočné.  Brána školy bola už skoro ráno otvorená dokorán.

              Prvou významnou návštevou boli pracovníci NTS v Košiciach a dobrovoľníci, ktorí prišli darovať krv. Odber podporili aj učitelia našej školy a pomohli doplniť zásoby krvi a zachrániť životy ľudí v ohrození. Vianočnej kvapky sa zúčastnilo 31 darcov, čo je zatiaľ najvyšší počet.

              V čase od 8:00 do 12:00 hod.  prebiehal Vianočný výpredaj. Predávalo sa použité oblečenie, doplnky, ale najväčšiu radosť našim najmenším urobili hračky, ktoré poputujú pod vianočné stromčeky a potešia tým svojich najbližších. Za krátky čas sa nám podarilo vyzbierať krásnu sumu 799, 31 Eur, ktorá pomôže Spoločnosti detskej onkológie v Košiciach.

              Spoločenstvo Koinonia Ján Krstiteľ z Vyšného Klátova urobilo svojím programom radosť žiakom I. stupňa.  Šašovia si pre tých najmenších pripravili rôzne súťaže, spoločne sa spievali koledy a  každý žiak dostal hodnotný darček.  Radosť a nadšenie, ktorú žiaci zažili, upriamili na ozajstný význam Vianoc.

              Tento deň s veľkým „D“ , ktorý bol predovšetkým o dávaní, radosti a vzájomnej tolerancii, zavŕšili žiaci 2. stupňa  diskotékou v sále MsKS.  Všetci  sa spoločne zabávali bez akýchkoľvek predsudkov.

               Kiež by bolo takých dní v roku čoraz viac!

  (fotoalbum)

   

 • Kreatívne popoludnie

  Dňa 7.12. 2017 sa konalo kreatívne popoludnie pre žiakov 1. stupňa. Vyrábali sme kŕmidlá pre vtáčiky z PET fliaš a rôzne ozdoby z papiera. Naučili sme sa namiešať zmes pre vtáčiky z rôznych druhov semienok, orieškov a pridali sme aj loj pre sýkorky. Vtáčiky sa nám určite poďakujú svojim krásnym spevom počas celého roka.

 • Vianočná kvapka krvi


 • Vianočná burza hračiek a šatstva

 • Okresné kolo v basketbale

  Naši žiaci majú za sebou okresné kolo v basketbale. Chlapci odohrali turnaj 4.12. 2017a dievčatá 6.12. 2017 (Valaliky). Chlapci odohrali 4 zápasy a umiestnili sa na peknom3. mieste. Dievčatám sa darilo viac a po odohraní 5 zápasoch, v ktorých 4x  vyhrali a 1xremizovali, obsadili konečné 1. miesto a postúpili do krajského kola. Blahoželámek perfektným výkonom.

  (fotoalbum)

 • Zábavné čítanie

   

  Dňa 1. 12. 2017 sa 12 žiaci našej školy zo 4. D (B. Demjanoičová, Z. Eližerová, V. Almašiová, L. Oravec, E. Meister, R. Griga) a 9. D (B. Bibenová, U. Timková, V. Poláková, S. Horváthová, K. Lešková, S. Vincová) zúčastnili na príjemnom posedení s poéziou v Café Galerie. Cieľom stretnutia bolo rozvíjanie čitateľskej gramotnosti a kreativity zároveň. Teta Janka Bistiková nám čítala básne známeho slovenského autora Jozefa Puchalu z knižky Trinásťhlavý drak, ktorá je určená nielen detskému čitateľovi, ale svoj odkaz si tam nájde i pozorný pokročilejší čitateľ. Po krátkej interpretácii niektorých básničiek nasledovala tvorivá práca – tvorba spoločnej knihy. Ujo Helmut sa postaral o príjemnú inšpiratívnu náladu pri čarovnej hudbe a šálke voňavej čokolády. A nápady sa len tak sypali. Vtipné básničky doplnené ilustráciami za krátku chvíľu zaplnili strany novej knižky. Cieľ sme teda splnili. V dobrej nálade sme sa vrátili späť do školy. Ďakujeme a tešíme sa už na ďalšie stretnutia.

                                                                                                                   J. Kaletová, J. Timková

  (fotoalbum)

 • Florbalový turnaj v Rozhanovciach

  Veľmi intenzívne sme prežívali florbalový turnaj v Rozhanovciach, ktorý sa konal 1.12. 2017. V skupine sme odohrali tri zápasy, po ktorých sme postúpili do semifinále.V zápase o postup do finále sme uhrali remízu, po ktorej nasledovali nájazdy. So šťastím sme ich zvládli a pustili sme sa do finálového zápasu proti domácim Rozhanovciam. Zápas o 1. miesto skončil takisto remízou a opäť nasledovali samostatné nájazdy, pri ktorých sme už toľko šťastia nemali a napokon sme na turnaji získali konečné 2. miesto.

  (fotoalbum)

 • Beseda "Tajuplné netopiere"

  Dňa 29.11.2017 nás navštívila pracovníčka pre environmentálnu výchovu MVDr. Andrea Balážová zo Štátnej ochrany prírody – NP Slovenský kras z Brzotína, ktorá si pre žiakov 2., 3. a 4. ročníka pripravila besedu „Tajuplné netopiere“. Žiakov oboznámila so spôsobom života netopierov, vyvrátila mýty, ktoré o nich kolujú a nakoniec si každý svojho netopiera vyrobil.

  (fotoalbum)

 • Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku

   

  Tradičnou súčasťou vyučovania nemeckého jazyka na druhom stupni našej základnej školy je aj každoročné súťaženie v predmetovej olympiáde. Nebolo tomu inak ani v aktuálnom školskom roku. Žiaci 5. – 9. ročníka sa naň pod vedením vyučujúcich nemeckého jazyka pripravili s cieľom čo najpresvedčivejšie prezentovať svoje jazykové a komunikačné zručnosti..

  Sedemnásť žiakov súťažilo v dvoch kategóriách, a to 1A a 1B. Dňa 20. 11. 2017 sa všetci  súťažiaci prezentovali  v čítaní, počúvaní s porozumením a gramatike v písomnej časti súťaže. Dňa 23. 11. 2017 popoludní nás 10 najlepších z písomnej časti očarilo svojím samostatným ústnym prejavom v nemeckom jazyku pri opisovaní obrázkov, obrázkových  príbehov a vo vyžrebovanej téme. Rozhodovanie o víťazoch v jednotlivých kategóriách vôbec nebolo jednoduché, nakoľko ich jazykové zručnosti boli vynikajúce. No a dopadlo to takto:

  Kategória 1A (5., 6. a 7. ročník):

  1. miesto: Johanna Sophie Pöhm, V.D.            vyučujúca Mgr. Jarmila Lukasová
  2. miesto: Emília Zvirinská, V.D                         vyučujúca Mgr. Jarmila Lukasová
  3. miesto: Sarah Sopková, VII.D                        vyučujúca Mgr. Jarmila Lukasová

  Kategória 1B (8. a 9. ročník):

  1. miesto: Veronika Dolinská, IX.D                   vyučujúca Mgr. Silvia Sabolová
  2. miesto: Ulrike Timko, IX.D                             vyučujúca Mgr. Silvia Sabolová
  3. miesto: Eva Trebunová, VIII.D                      vyučujúca Mgr. Jarmila Lukasová

  Žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých dvoch miestach v jednotlivých kategóriách, budú našu školu reprezentovať dňa 18. 1. 2018 v obvodnom kole spomínanej súťaže.

  (fotoalbum)

 • Okresné kolo vo florbale

  Dievčatá ôsmeho a deviateho ročníka nás reprezentovali na OK vo florbale žiačok,ktoré sa konalo v Kysaku. Odohrali 4 zápasy, v ktorých 3x vyhrali a 1x remizovali.Po náročných zápasoch a tvrdom boji sa im podarilo obhájiť víťazstvo z predošléhoročníka a  získali opäť zlato. Dievčatám blahoželáme a zároveň ďakujeme...

  (fotoalbum)

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Grundschule Medzev
  Štóska 183
  044 25 Medzev
 • +421 902 913 752 riaditeľ
  +421 903 287 961 zástupca riaditeľa školy
  +421 902 913 750 účtovník školy
  +421 902 913 751 školská jedáleň - vedúca
  +421 910 918 302 školská jedáleň - kuchyňa

Fotogaléria